Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo Tom Walsh Tomáš Staněk Miguel Echevarría Barbora Špotáková Sam Kendricks Christian Coleman Ján Volko

Aktuality

Echevarría a Manyonga chtějí atakovat rekord mítinku

12.6.2018 | 12:54

Foto: Luděk Šipla (sport-pics.cz)

Před dvěma dny skočil Juan Miguel Echevarría na Diamantové lize ve Stockholmu pátý nejdelší skok historie. Kvůli nedovolené podpoře větru však fenomenální výkon 8.83 m nemohl být do oficiálních statistik započítán. Dnes se dálkaři Echevarría, Luovo Manyonga a Radek Juška rozhovořili na tiskové konferenci v Ostravě.

O výkonu, který mohou předvést na Zlaté tretře v Ostravě

Manyonga: Zítra to bude skvělý den. Hodně jsem v poslední době cestoval, takže doufám, že tělo bude zregenerováno. Jsem ale přesvědčený, že to bude výborný závod. Všechno je možné. Jsem moc rád, že dálkařské doskočiště je tu umístěno velmi blízko divákům. Osobně mi tohle hodně pomáhá. Těším se i na to, že nás bude pozorovat světový rekordman Mike Powell.

Echevarría: Celý svět očekává, že zítra skočím skvělý výkon. Nejsem ale nyní schopný říct, kolik bude můj nejdelší skok měřit. Těším se také na dálkařský souboj s Luvo Manyongou.

Juška: Pokud bude dostatečně dobré počasí, věřím, že jak Echevarría, tak i Manyonga předvedou dlouhé skoky a jen doufám, že my ostatní se k nim přidáme. Doskočiště je na výjimečný skok rozhodně dostatečně dlouhé. (smích)

O pokoření rekordu mítinku Zlaté tretry Ostrava (8.38 m)

Echevarría: Pomůže mi hodně rivalita, kterou máme s Manyongou mezi sebou. Hranice 8.40 m je pro mě stabilní vzdáleností, takže bych mohl překonat rekord mítinku Zlaté tretry Ostrava (8.38 m). Hlavně ale doufám, že naše dálkařské představení přitáhne spoustu diváků.

Manyonga: Nejdřív by ten rekord mítinku měl překonat Radek Juška, když je doma. Samozřejmě ale věřím, že já i Echevarría jednoznačně tento rekord můžeme překonat.

Juška: Těší mě, že mi Manyonga takhle věří. Bylo by skvělé, kdybychom ten rekord mítinku byli schopni překonat všichni tři. Byl by to úžasný závod, diváci jsou tu skvělý každý rok a určitě podpoří jakýkoliv výkon.

O výkonu 8.83 m, který J. M. Echevarría předvedl před dvěma dny ve Stockholmu

Echevarría: Byl to velký skok, nečekal jsem to. Chtěl jsem skočit daleko, ale rozhodně jsem netušil, že předvedu takový výkon. Ve Stockholmu mi hodně pomáhalo publikum a vyhecoval mě také souboj s Manyongou. Věděl jsem ale, že mám za sebou velmi dobrou přípravu a že jsem ve formě. Přijde mi nepředstavitelné, že video s mým skokem má přes jeden milion zhlédnutí. Jsem moc rád, že se lidé o takový výkon zajímají.

Juška: Na přímý přenos ze Stockholmu jsem nekoukal. Podíval jsem se ale hned po závodu na výsledky, a když jsem viděl, kolik Echevarría skočil, tak jsem si hned pustil záznam. Byl to neskutečný skok a na videu jsem ho viděl už asi stokrát.

O dálkařské hranici devíti metrů

Manyonga: V tuhle chvíli je velká šance, že bude světový rekord překonán a věřím, že hranice devíti metrů může být pokořena už letos. Dříve byli velkými soupeři Mike Powell a Carl Lewis. Nyní mezi sebou soutěžíme já a Echevarría. Věřím, že ta výborná výkonnost ve skokanském sektoru pomůže i Radkovi Juškovi.

Echevarría: Je to obrovská hranice i v mé hlavě. Myslím, že je to možné pokořit a ta doba přijde, ale myslím, že tento rok ten čas ještě nenastane.

 

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě