Zlatá tretra Ostrava

zlatá tretra
Shaunae Miller-Uibo Tom Walsh Tomáš Staněk Miguel Echevarría Barbora Špotáková Sam Kendricks Christian Coleman Ján Volko

Aktuality

Wlodarczyková opět vyhrála, Harting se rozloučil s Ostravou

12.6.2018 | 20:14

Foto: Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Polská kladivářská legenda Anita Wlodarczyková rozšířila svoji sbírku skleněných treter, tedy tradiční ceny pro vítěze závodu na Zlaté tretře, na osm. Svůj desátý start na ostravském mítinku si patřičně užívala, protože nebyla papírovou favoritkou.

Do závodu totiž šla jako lídr světových tabulek Američanka Gwen Berryová, která také v prvních pokusech hodila nejdál ze všech závodnic. Pak ji na chvíli v čele závodu vystřídala Francouzka Alexandra Tavernierová, ovšem ve třetím pokusu výkonem 74,55 m naznačila Wlodarczyková, že do Ostravy jezdí především vyhrávat. Postupně se zlepšovala a v předposlední sérii předvedla 76,43 m, což je nejlepší letošní evropský výkon. "Jsem opravdu spokojená, hodila jsem svoje letošní maximum a cítím, že moje forma jde nahoru. K překonání osmdesátimetrové hranice je to sice ještě dlouhá cesta, ale myslím, že by se to letos ještě mohlo povést. A do evropského šampionátu v Berlíně zbývají ještě dva měsíce, takže to je dost času na to, abych vyladila formu," řekla po závodě spokojená Anita Wlodarczyková. Na druhém místě skončila nakonec Američanka Gwen Berryová a třetí byla Alexandra Tavernierová. Ani jedna ze dvou domácích závodnic Tereza Králová a Kateřina Šafránková se neprobojovaly do užšího finále.

Po úvodní disciplíně letošního ročníku Zlaté tretry Ostrava se diváci těšili na souboj diskařů, v němž se německá legenda Robert Harting loučil s fanoušky na severu Moravy. Loučení to nebylo vůbec špatné, protože trojnásobný mistr světa nakonec obsadil druhé místo. "Jsem tady opravdu naposledy. Končím svoji kariéru, tělo už tolik neposlouchá. Já svoje vysněné medaile doma mám, teď je řada na mladších," mával po závodě divákům. Nejlepší výkon 64,79 m předvedl hned ve druhé sérii a jediným, kdo ho překonal, byl Litevec Andrius Gudzius. Ten poslal ve třetí sérii disk do vzdálenosti 66,30 m, což nakonec stačilo na vítězství. "Bylo to těžké, ale jsem šťastný. Mám za sebou, podobně jako někteří soupeři, hodně náročný program. Čtyři závody v šesti dnech, to je pořádná porce. Proto jsem se už cítil tady v Ostravě hodně unavený. Ale vyhrál jsem, a to je důležité," řekl spokojeně. Porazil nejen Roberta Hartinga, ale také lídra letošních tabulek Jamajčana Fedricka Dacrese a další soupeře. Jediný český zástupce Marek Bárta obsadil výkonem 59,09 osmou příčku.

Top Athletics
Český běh žen
Sportuj v Ostravě